PROJEKT "13" PIERWSZE POLSKIE LITERACKIE UNIWERSUM POSTAPOKALIPTYCZNE

czwartek, 3 października 2013

Moda na książkę. Od tabliczki glinianej do e-booka.

21 września 2013 roku w galerii Dominikańskiej we Wrocławiu odbyła się akcja: Moda na książkę, czyli od tabliczki glinianej do e-booka.

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/990649,moda-na-ksiazke-od-tabliczki-glinianej-do-ebooka,id,t.html

Akcja tak naprawdę trwała przez cały tydzień, ale wspomniany 21 września, był w tym tygodniu wyjątkowym dniem. Dlaczego? Ano dlatego, że dostałem szansę od organizatorów, za co im dziękuję, podzielenia się z Państwem wesołą nowiną. Nowina dotyczyła premiery mojej bajki-kolorowanki dla dzieci o wrocławskich skrzatach, która dzień wcześniej pojawiła się na rynku. Książeczka o krasnalach miała więc w galerii Dominikańskiej swoją wyjątkową premierę. Dzieci słuchały bajki o wrocławskich krasnalach, a po odczycie zadawały pytania i podchodziły z bajeczkami-kolorowankami po autograf. Dzieci to najwspanialszy z czytelników, ale także najbardziej wymagający i niezwykle szczery. Jak coś im nie pasuje, to od razu o tym mówią i nie ma zlituj się... Pociechy zainteresowały się losami Truchci, Więziennika, Marzyciela i Syzyfka i z wypiekami na buzi przysłuchiwały się opowieści, która rozgrywała się we Wrocławiu na Ostrowie Tumskim, a dokładnie rzecz ujmując na Moście Tumskim, zw. mostem miłości.
Poza odczytem bajki i interakcją książkową z dziećmi (dzieci kolorowały postaci krasnali wydrukowane z bajki) prowadzący event dziennikarz radiowy zadał mi kilka pytań na temat twórczości, inspiracji i nowości, które niebawem pojawią się na rynku książki.
Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia: